0532 111 01 02 (pbx)
Hata
  • [OSSystem] Alledia framework not found
  • [OSYouTube] Alledia framework not found

Lazer Metrenin Avantajları

  Eskinden uzunluk ölçümleri için mezuralar kullanılıyordu. Mezuraların dağılması, yıpranması veya parçalanması gibi durumlar yüzünden şerit metreler üretildi ve kullanılmaya başlandı. Şerit metre mezuraya kıyasla oldukça kullanışlıydı. Günümüzde ise, yine ihtiyaçlar sonucunda, Lazer metreler üretiliyor ve kullanılıyor. Lazer metre, mesafe ölçmeden tutun alan ve hacim ölçebiliyor, hatta pisagor ölçümleri yapabiliyor. En son yapılan ölçümler cihazın hafızasında kalıyor. Böylece hem hesaplar yapabiliyorsunuz, hem de önceden ölçülmüş yeri tekrar ölçmenize gerek kalmadan cihazı açıp bakabiliyorsunuz. Lazer metreler günlük ve iş kullanımlarına uygun olarak üretilir. Dayanıklı bir cihaz olduğu için çevre koşullarından fazla etkilenmez. Bazı modelleri su geçirmez olduğu için yağmur çamur etki etmez. Lazer metrelerin kullanımı çok kolaydır.

Cihaz alındıktan sonra sadece pil takılır ve çalıştırılır. Çalışır vaziyette olan lazer metre, tek bir tuşa basarak ölçümü yapar ve mesafe sonucunu ekranda gösterir. Lazer metreler, yeni nesil ultrasonik ölçüm teknolojisi sayesinde kesin ve net ölçümler yaparlar.

   Lazer metreler, ortalama olarak 5 metre ölçüm yapabilen şerit metre boyutlarında olurlar, ancak gelişmiş teknolojisi sayesinde 70 metreye kadar ölçüm yapabilmektedir. Bu ölçüm aralığı, cihazın modeline göre değişir. Taşınabilir, kolayca taşınabilir ve elle kullanıma yatkın olması sayesinde birçok mekanda rahatça kullanabilirsiniz. Kullanışlılığı ve sağladığı faydalı işlevler sayesinde inşaat sektöründe çok yaygındır. Bina yapılırken, katların düzeni sağlanırken, katların iç mimarisi yapılırken düzenli olarak kullanılır. Çelik yapıların inşaatından depo düzenine kadar birçok yerde kullanılır. Faydaları ve kullanım alanları saymakla bitmez.

   Lazer metre cihazlarını kullanmak çok karlıdır. Çünkü kullananlara birçok zaman tasarrufu sağlamakla kalmaz, kullanışlılığı sayesinde iş tasarrufu da sağlar. Şerit metre kullanmak için genelde iki kişiye ihtiyaç duyulur; ancak lazer metreyle tek bir kişi bile bütün ölçümleri çok daha kısa sürede yapabilir. Normal şerit metrelerle çok fazla emek gerektiren odanın uzunluğunu, genişliğini ölçmek lazer metreyle artık çok kolay. Bunların yanında sizi çok uğraştırabilecek tavanın boyunu ölçmek bile sadece saniyelerinizi alacak. Yapacağınız tek şey, cihazı sabit tutup ölçüm tuşuna basmak. Bu modern lazer metre cihazlarının günümüzde tüm alet çantalarında bulması gerekir.

Lazer mesafe ölçer bakmak için tıklayın

Kullanıcı Menüsü

Bu bölümden satın aldığınız veya almayı düşündüğünüz ürün ile alakalı destek,kargo ve garanti konuları hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer ürün satın aldıysanız özel müşteri temsilcinize özel destek kaydı açabilir, kargo takibi yapabilirsiniz. Aynı zamanda Ürün ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlar için garanti sürecini başlatabilir veya teknik destek hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

Sizi Arayalım

Numaranızı bırakın,
sizi arayalım.